LF jest międzynarodową firmą, złożoną w 1982 roku, z siedzibą główną w mieście Cesena we Włoszech. W Europie firma LF jest liderem na rynku dystrybucji części zamiennych i akcesoriów dla profesjonalnych urządzeń kuchennych, zmywarek,chłodnictwa,ekspresów do kawy,maszyn wendingowych oraz urządzeń wyposażenia barowego.

Sprzedaż jest prowadzona do centrów serwisowych oraz lokalnych partnerów świadczących samodzielnie usługi serwisowe.
Największymi atutami Firmy są: szeroka oferta części zamiennych, stale dostępnych w magazynie centralnym, w pełni zautomatyzowany system logistyczny oraz możliwość do składania zamówień online poprzez platformę B2B.

W październiku 2015 roku Firma LF rozszerzyła swoją działalność o sector części zamiennych do urządzeń AGD, równocześnie otwierając wyspecjalizowane biuro w Trieście.

Wkroczenie Firmy LF do sektora części zamiennych dla urządzeń AGD nastąpiło podczas targów w Milanie. Dzięki temu wydażeniu, LF stało się jedyną firmą na świecie, oferującą części zamienne dla obu sektorów, za równo urządzeń profesjonalnych HORECA jak i AGD.

Korzyści dla klientów LF są bardzo oczywiste. Nie tylko specjaliści zajmujący się naprawą urządzeń profesjonalnych mogą teraz rozwinąć swój biznes. Niewielkim wysiłkiem i kosztem również serwisanci i specjaliści a także  sprzedawcy i importerzy mogą rozwinąć swoją działalność w sektorze urządzeń profesjonalnych.
LF jest obecne w swoich branżach w następujących krajach: Niemczech,Szwajcarii,Wiekiej Brytanii,Rosji i Francji (marka EPGC). Całkowity obrót Grupy LF wynosi ponad 70% i jest podzielony pomiędzy 96 krajów, w których LF jest reprezentowane poprzez dystrybutorów i autoryzowanych przedawców.

Oferta Firmy LF dostępna w bazie danych wynosi 4mln pozycji, z czego 62 tysięcy jest dostępne od ręki w naszym magazynie.
Magazyn centralny LF o powierzchni 8 700 metrów kwadratowych jest wyposażony w 8 automatycznych regałów załadowczych. Dzięki ciągłej współpracy z systemem logistycznym, stany magazynowe, widoczne na naszej stronie internetowej, są stale aktualizowane.

Wspomniany powyżej system pozwala na efektywną obsługę ponad 130 000 zamówień rocznie (średnio ok. 500 zamówień dziennie) a także daje Państwu pewność, że zamówienia złożone do godziny 14.00, zostaną wysłane z naszego magazynu tego samego dnia.
 Cała oferta części zamiennych i akcesoriów oferowanych przez LF jest dostępna w naszym sklepie internetowym. Dzięki dostępowi przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, możecie Państwo wygodnie składać zamówienia.

LF w liczbach

Rok założenia      1982
Powierzchnia biura 2300 m²
Powierzchnia magazynowa 10700 m²
TPowierzchnia całkowita 23000 m²
Kapitał € 8.280.000
Pracownicy 205
Części w katalogu 63000
Odsyłacze do numerów katalogowych producentów 4000000
Ilośc części w bazie danych 6000000
Udział eksportu w sprzedaży 70%
Ilość krajów do których eksportujemy 96
Infrastruktura W pełni zautomatyzowany system magazynowy, zintegrowany z systemem komputerowym
Sprzedaż Wyłącznie dla profesjonalnych, wyspecjalizownych firm serwisowych oraz autoryzowanych centrów serwisowych.  

Nasze Biura

Prezentacja Ogólna

Od 1982 roku głównym sektorem dzialaności Firmy LF pozostaje sprzedaż i dostawa profesjonalnych częsci zamiennych do urządzeń HoReCa (w tym do zmywarek i chłodnictwa), profesjonalnych ekspresów do kawy oraz urządzeń wyposażenia baru. Dzięki bogatemu doświadczeniu, zdobytemu na międzynarodowym rynku, firma LF pozostaje europejskim liderem w dystrybucji profesjonalnych części zamiennych.

Certyfikaty

Jakość obsługi oraz jakość oferowanych produktów są integralną częścią startegii oraz sukcesu firmy LF. Niezaprzeczalnym faktem jest, że Firma LF jest jedynym na świecie dystrybutorem profesjonalnych części zamiennych do urządzeń HoReCa oraz AGD, który otrzymał liczne międzynarodowe certyfikaty: 
EAC Euroazjatycki Ceryfikat Zgodności, UNI EN ISO 9001:2015 Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, UNI ISO 45001:2018 Certyfikat BHP oraz UNI EN ISO 14001:2015 Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego.
Wszyscy w LF „nie tylko mówimy” o jakości...ale stale jej pilnujemy,sprawdzamy i ulepszamy w każdym dziale naszej Firmy.
Pliki cookies pomagają nam w dostarczaniu usług. Kożystając z naszych usług, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Info